Ozdobnik - gradientowa kula
Ozdobnik - gradientowa kula

Ambasadorzy

Ludzie, dzięki którym to jest możliwe

34ambasadorów

Poznaj Ambasadorów
Festiwalu Cyfryzacji 2020

  • Aleksander Kutela

    Wiceprezes RASP

    "Musimy zacząć łączyć siły i rozwijać polski ekosystem innowacji cyfrowych na wzór tych działających w Dolinie Krzemowej, Londynie czy Szanghaju. W naszych realiach, tylko skoordynowana współpraca między firmami, instytucjami państwowymi i światem akademickim daje nadzieję na sukces. Póki co, nie jest to nasza mocna strona. "

  • Andreas Maierhofer

    Prezes Zarządu T-Mobile Polska

    "Transformacja cyfrowa to sposób na zdrowsze jutro. Dzięki niej możemy znacząco ograniczyć zużycie papieru, a więc także emisję CO2. Spójrzmy na transformację cyfrową Niemiec. Wdrożono tam wiele projektów cyfrowych, umożliwiających załatwienie wielu spraw przez internet. To znacząco poprawiło ich jakość życia. "

  • Andrzej Dulka

    Prezes PIIT

    "Świat cyfrowy rozszerza ludzkie możliwości, wspiera globalny postęp społeczny i gospodarczy, umożliwia wyrównywanie szans w dostępie do edukacji, opieki medycznej i lokalnego rozwoju przedsiębiorczości. Świat cyfrowy to rozwój osobisty, obywatelski, ekonomiczny, to praca, wiedza i rozrywka, to inny wymiar funkcjonowania każdego indywidualnie, lokalnych społeczności i wszystkich nas, jako społeczeństwa."

  • Andrzej Magdziak

    Prezes Zarządu Ströer Polska

    "Cyfryzacja to bez wątpienia przyszłość nie tylko branży reklamowej, ale i całej gospodarki, dlatego edukacja w tym zakresie jest niezwykle ważna."

  • Anna Wujec

    Head of Digital, ABB Polska

    "Cyfryzacja to nieunikniona strategia w biznesie i kluczowe narzędzie rozwoju gospodarczego, które umożliwi biznesowi przetrwanie w następnej dekadzie. Inteligentne fabryki nie tylko pozwalają obniżyć ryzyko w fazach projektowania i budowy, ale w dłuższej perspektywie zapewniają większe zyski dzięki optymalizacji kosztów operacyjnych przy zwiększonym bezpieczeństwie."

  • Cecylia Szymańska

    Sales Director - Education Industry, Microsoft

    „Transformacja cyfrowa to proces poszerzenia naszych możliwości, kiedy tego potrzebujemy – zarówno w pracy czy życiu prywatnym. Najnowsze technologie takie jak sztuczna inteligencja są w stanie fundamentalnie zmienić życie ludzi, przekształcić przemysł i społeczeństwo, wspierać dbałość o ekologię i przyszłe pokolenia. Dla każdego ucznia, przedsiębiorcy, mieszańca miasta to szansa na szybszy rozwój i osiąganie swoich celów. Cyfryzacja to codzienność, a kompetencje cyfrowe w najbliższych latach będą traktowane jak dotychczas umiejętność czytania i pisania.”

  • Dorota Kuprianowicz-Legutko

    Członek Zarządu T-Mobile Polska, Dyrektor ds. Polityki Personalnej

    "Cyfryzacja już dziś jest rzeczywistością i koniecznością - jeżeli przedsiębiorstwa chcą się rozwijać, muszą nieustannie ulepszać swój model biznesowy, korzystając właśnie z technologii. Co więcej, postępująca digitalizacja coraz mocniej wkracza w obszary HR i diametralnie zmienia krajobraz na rynku pracy. Dotyczy to zarówno cyfryzacji samych procesów HR, tak aby przebiegały one szybciej i sprawniej, jak również zarządzania zespołami. Zdajemy sobie sprawę także z tego, jak wielu pracowników poszukuje dziś nowoczesnych i zdigitalizowanych miejsc pracy. Dlatego też, jako firma technologiczna, stale rozwijamy się w tym obszarze, by sprostać ich oczekiwaniom."

  • Eliza Kruczkowska

    Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR

    "Kompetencje cyfrowe już są najważniejszym elementem całego pakietu umiejętności cenionych na rynku pracy. Dzieci, które dzisiaj rozpoczynają naukę w szkołach podstawowych będą pracować w zawodach, które dzisiaj nie istnieją. Polska szkoła powinna dostosować się do tych nowych wyzwań i zacząć uczyć kompetencji przyszłości."

  • Igor Zachariasz

    Dyrektor Inkubatora Innowacji Visa

    "Zwykle zwraca się uwagę na fakt, że postęp technologiczny podnosi komfort życia, upraszczając i skracając czas wykonywania podstawowych czynności, takich jak płacenie czy podróżowanie. Warto jednak podkreślać, że zwiększa też nasze bezpieczeństwo – np. minimalizując ryzyko oszukańczych transakcji. Dając dostęp do większej liczby informacji, pozwala nam także podejmować trafniejsze decyzje i czynić nas bardziej świadomymi obywatelami."

  • Jarosław Tworóg

    Wiceprezes KIGEiT

    "Cyfryzacja to nurt innowacji, którego istotą jest upowszechnianie technologii "myślenia", czyli oprogramowania nazywanego popularnie sztuczną inteligencją. To początek nowego rozdziału w naszych dziejach, więc czekają nas głębokie zmiany społeczno-gospodarcze i ustrojowe."

  • Jeroen Van Der Toolen

    Prezes Zarządu Ghelamco

    "W Ghelamco koncentrujemy się m.in. na szeroko rozumianej digitalizacji powierzchni biurowych. Rozwiązania, które testujemy i wdrażamy przyczynią się do podniesienia komfortu korzystania z powierzchni biurowej. Na tym jednak nie poprzestajemy. Nasze budynki będą w pełni zintegrowane z tkanką miejską."

  • Jerzy Straszewski

    Prezes PIKE

    "W ciągu ostatnich 30 lat udowodniliśmy, że nie boimy się nowości, szybko je przechwytując i tworząc z nich awangardę najnowszych technologii dostępowych. Warto z okazji 30-lecia telewizji kablowej w Polsce wspomnieć o kamieniach milowych, jakim było wprowadzenie Internetu do sieci, następnie potrójnej usługi, telewizji HD i 4K czy sieci światłowodowych."

  • Joanna Drabent

    Prezes PROWLY

    "Digitalizacja to naturalny etap rozwoju naszej cywilizacji. Kojarzy mi się z poprawą jakości życia poprzez łatwy i szybki dostęp do informacji, a także z szeroko pojętą oszczędnością."

  • Joanna Pawlak

    Prezes Fundacji CoderDojo Polska

    "Cyfryzacja i nowe technologie w edukacji, to przede wszystkim otwarcie szeroko okna na świat. Świat wiedzy i nauki, który daje nieograniczone możliwości rozwoju. Dając dzieciom i młodzieży klucz do tego świata musimy pamiętać, aby pokazać też, jak mądrze i krytycznie z niego korzystać.  W tej chwili nie wystarczy dać każdemu dziecku komputer. Tak było w latach 90-tych. Teraz jest nowy czas. Czas aktualizacji. Zróbmy to mądrze."

  • Katarzyna Wasilewska

    Group Treasury Director w Zakłady Farmaceutyczne Polpharma

    "Cyfrowa rewolucja w bankowości i szerzej w finansach jest już wokół nas. Od płatności telefonem czy zegarkiem przez Blik aż po Fintechi. Warto być liderem zmian i kształtować ich kierunek budując przewagę konkurencyjną naszych przedsiębiorstw."

  • Krzysztof Przybył

    Prezes Zarządu Teraz Polska

    "Sztuczna inteligencja, internet rzeczy, technologie bezemisyjne czy innowacje w obszarze energetyki dają nieco nadziei, że człowiekowi znów uda się poprawić swój byt i uniknąć zagrożeń. Aby jednak wspomniane odkrycia miały szansę sprawdzić się w działaniu, niezbędna jest szeroko pojęta cyfryzacja. Jest ona ważna również z punktu widzenia polskich firm, by miały szansę szukać dla siebie miejsca w nowych obszarach rozwoju. Dlatego uważam, że cyfryzacja powinna być jednym z kluczowych punktów strategii rozwoju Polski."

  • Maciej Gozdowski

    Dyrektor Zarządzający w player.pl TVN

    "Cyfryzacja to ogromna część rzeczywistości, która nas dziś otacza. Informacje z kraju i ze świata na wyciagnięcie ręki, płatności bezgotówkowe, telewizja na życzenie oglądana na urządzeniach mobilnych – to nasza codzienność. Popularyzacja dostępu do nowych technologii jest dla nas niezwykle ważna, szczególnie w kontekście rozwój treści cyfrowych tworzonych w Polsce. Wiele polskich firm produkuje fantastyczne, innowacyjne materiały wideo. Powstaje coraz więcej produkcji bazujących na rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości. Coraz częściej pojawia się także kontent interaktywny."

  • Maciej Maciejowski

    Członek Zarządu TVN

    "Jesteśmy skupieni na widzach, a ci korzystają z nowych technologii. Rozwijamy nowe kanały dostępu do naszych treści oraz zupełnie nowatorskie produkty cyfrowe. Niezwykle cenimy rolę Fundacji Digital Poland w promowaniu cyfryzacji i jej wysiłki w tworzeniu warunków dla nowoczesnej gospodarki."

  • Marcin Prokop

    Dziennikarz

    "Robotyzacja, autonomiczne pojazdy, modyfikacje genetyczne, systemy oceny i kontrolowania obywateli stały się faktem w Chinach. Jak bardzo zmieni się polski rynek pracy w ciągu najbliższych kilku lat? Czy kierowcy i piesi będą bezpieczni, gdy na drogi wyjadą „samojezdne auta”? Obawy przed nieznanym są naturalne. Ale nie bójmy się zmian — przygotujmy się na nie."

  • Mark Loughran

    Dyrektor Generalny polskiego oddziału Microsoft

    "Dzięki dużej społeczności utalentowanych informatyków i programistów, szybko rosnącej liczbie startupów i dynamicznie rozwijającym się firmom, Polska ma potencjał bycia centrum usług cyfrowych w regionie. Mamy wiele inspiracyjnych przykładów polskich spółek, które już teraz tworzą projekty w obszarze opieki zdrowotnej, które zmieniają ludzkie życie na lepsze."

  • Martin Mellor

    Prezes Ericsson Polska

    "Aby Polska mogła utrzymać wysoki wzrost PKB, musi być ona gospodarką opartą na innowacyjności. Ogólnokrajowe sieci 5G będą stanowić podstawę dla Przemysłu 4.0, który sprawi, że każde przedsiębiorstwo z każdego sektora przemysłu będzie mogło usprawnić swoją działalność. Wiedza ekspercka Ericsson i nasza produkcja w Tczewie oraz ambicje Polski, aby stać się liderem w gospodarce cyfrowej, idealnie się uzupełniają."

  • Michał Jędraszak

    Prezes Zarządu Straal

    "Cyfryzacja w sposób bezpośredni i pośredni napędza pozytywne zmiany we wszystkich obszarach ludzkiej działalności – poprawiając jakość życia ludzi na całej planecie."

  • Ola Brzozowska

    Head of Business Insider Trends Festival w RASP

    "Cyfryzacja mediów już przyniosła nam wiele korzyści. Możemy dostawać informacje spersonalizowane według naszych potrzeb, zainteresowań, uczestniczyć w wydarzeniach w czasie rzeczywistym. Mądrze przeprowadzony proces zaangażowania obywateli w cyfryzację, to szansa na rozwój nie tylko przedsiębiorstw, ale i podniesienie jakości życia każdego z nas: w medycynie, edukacji, czy ekologii. Wprowadzając innowacje, nie zapominajmy o zagrożeniach, które mogą się objawiać spłyceniem relacji międzyludzkich czy wtórnego analfabetyzmu cyfrowego i wykluczeniu wybranych grup z zachodzących zmian."

  • Patrycja Gołos

    VP Corporate Affairs w UPC Polska

    "Cyfryzacja i nowe technologie na naszych oczach zmieniają świat. Transformują edukacje, opiekę zdrowotna, ekonomie i społeczeństwa, przenosząc nas na kolejny poziom cywilizacyjny. Cyfryzacja czyni nasz świat globalnym. Łączy ludzi, ich geniusz i tworzy wartość dodaną, multiplikując indywidualny potencjał. I jednocześnie każdy może dokonać przełomu."

  • Paweł Seweryn

    Prezes Zarządu Daftcode

    "Cyfryzacja Polski jest możliwa tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi biznesu, nauki oraz instytucji i organizacji promujących innowacyjność i przedsiębiorczość 2.0. Ważna jest też edukacja w tym zakresie, bo to wykształceni i obcujący na co dzień z technologiami ludzie tworzą nowatorskie rozwiązania. Inwestując dziś w kompetencje cyfrowe Polaków, jutro przyczynimy się do rozwoju nowoczesnej gospodarki."

  • Piotr Ciski

    Prezes Zarządu Sage w Polsce

    "Cyfryzacja jest dziś podstawą postępu. By dobrze to zrozumieć i wykorzystać szanse, jakie nam daje, musimy zainwestować w edukację technologiczną na każdym szczeblu nauczania oraz stworzyć korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorstw. Wtedy częściej będziemy słyszeć o polskich, globalnych rozwiązaniach opartych o AI, IoT czy blockchain."

  • Piotr Stankiewicz

    Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych

    "Cyfryzacja edukacji to nie tylko szansa, ale i duże wyzwanie. Należy podejść do niego w sposób odpowiedzialny społecznie – tak, by nie pogłębiać nierówności i mieć pewność, że cyfrowa transformacja szkół zmierza w dobrym kierunku. Wdrażanie technologii cyfrowych w edukacji powinno być więc podparte odpowiednimi badaniami. Należy monitorować społeczne skutki tych działań zarówno na poziomie indywidualnym, dotyczącym procesów uczenia się, jak i szerzej – w odniesieniu do systemu oświaty."

  • Piotr Łuba

    Partner w dziale doradztwa biznesowego PwC

    "W procesie cyfryzacji polskiej gospodarki najważniejsze są trzy kwestie: kompleksowość, zaufanie i człowiek."

  • Radosław Kędzia

    Wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich

    "Tempo rozwoju gospodarki przyszłości wyznaczane będzie, między innymi, przez ultraszybką sieć 5G. To ewolucja, która już rozpoczęła się na świecie, a niebawem odmieni nasze życie, pracę, rozrywkę i biznes. Dzięki nowym technologiom cyfrowym nadchodzące lata będą ekscytującym okresem dynamicznych zmian."

  • Robert Redeleanu

    Prezes Zarządu UPC

    "UPC Polska od lat inwestuje w gigabitowy internet oraz innowacyjne rozwiązania, które pozwalają klientom w pełni wykorzystać świat cyfrowy, stwarzają nowe możliwości dla przedsiębiorców oraz wspierają rozwój gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego. W dalszym ciągu wspieramy przedsiębiorców poprzez program Think Big: Grow Smarter, który pomaga im rozwijać się w cyfrowym świecie, a także przyczynienia się do pozytywnych zmian społecznych. Naszą ambicją jest uwolnienie potencjału nowych technologii dla klientów, obywateli i firm, dlatego jesteśmy dumni z bycia partnerem strategicznym Festiwalu Cyfryzacji."

  • Ryszard Hordyński

    Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji Huawei Polska

    "Internet rzeczy, telemedycyna, autonomiczne pojazdy, inteligentne miasta – wszystko to już niebawem stanie się rzeczywistością dzięki sieci 5G. Nowe technologie cyfrowe zmieniają świat na lepszy i sprawiają, że przyszłość będzie fascynująca."

  • Sylwia Sysko-Romańczuk

    Profesor nadzwyczajny Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej

    "AI zmieni świat jak elektryczność. Aby zmaksymalizować korzyści, jakie AI może przynieść np. edukacji trzeba zapewnić spójność pomiędzy technologiami, praktyką działania i jej protagonistami, a wartościami moralnymi i zasadami etycznymi „Dobrego Społeczeństwa AI” (Floridi, 2018). Etykę należy wbudować w każdy aspekt sztucznej inteligencji: w edukacji, w szkoleniach, od powstania pomysłu na produkt/usługę po jego skalowane i w konsekwencji zadomowienie się w społeczeństwie. Szybko postępująca rewolucja SI wymaga od nas kultury refleksji i większej uwagi."

  • Tomasz Czechowicz

    Prezes Zarządu MCI

    "Gospodarka cyfrowa jest równoznaczna z wysoką efektywnością gospodarczą, bez tego trudno jest osiągnąć wysoki wzrost gospodarczy. Powinniśmy zacząć promować Polskę jako miejsce przyjazne budowaniu nowych przedsięwzięć w Europie poprzez pokazanie przewag konkurencyjnych."

  • Tomasz Staszelis

    Dyrektor ds. Cyfryzacji w Grupie Polpharma

    "Cyfryzacja to i trend i konieczność. Cyfryzacja jest częścią zmian cywilizacyjnych, jak wynalezienie ognia czy elektryczności. Wynikają one z naturalnego pędu ludzkości do rozwoju i w tym kontekście są niezbędne."