Ozdobnik - gradientowa kula
Ozdobnik - gradientowa kula Ozdobnik - gradientowa kula

O Festiwalu Cyfryzacji

Festiwal Cyfryzacji to największa inicjatywa edukacyjno – technologiczna w Polsce, której głównym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. To czas, kiedy każdy może wejść do cyfrowego świata, poznać z bliska najbardziej innowacyjne miejsca w kraju i zobaczyć, gdzie rodzą się technologie. Epidemia koronawirusa oraz towarzysząca jej izolacja sprawiły, że znaczna część Polaków, przedsiębiorstw, a także instytucji publicznych stanęło przed koniecznością przeniesienia swojej działalności do internetu. Wykorzystywanie szans, jakie daje cyfryzacja może pomóc w walce z wirusem oraz pobudzić rozwój gospodarczy. Epidemia na zawsze zmieni świat, jaki znamy. Nowa cyfrowa rzeczywistość na dobre zagościła w naszej codzienności. Dlatego tak ważne jest zrozumienie innowacji i czerpanie z możliwości oferowanych przez nowe technologie w naszym życiu.

Festiwal Cyfryzacji jest dla wszystkich, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w cyfrowym świecie. Cyfryzacja to więcej niż technologia. To przede wszystkim ludzie, a jej rozwój sprzyja integracji społecznej i podnoszeniu jakości naszego życia. Dzięki niej konsumenci mogą korzystać z szybszych i bardziej efektywnych usług, firmy usprawniają modele biznesowe, a miasta zamieniają się w smart city. Każdy niezależnie od wieku i pochodzenia, powinien mieć możliwość korzystania z najnowszych cyfrowych rozwiązań. Tą misją od początku kierują się organizatorzy wydarzeń realizowanych w ramach Festiwalu Cyfryzacji. Warunkiem budowy cyfrowego społeczeństwa jest odpowiednia edukacja, a najlepszym sposobem do jej rozwoju są wspólnie podejmowane festiwalowe inicjatywy.

Na 10 dni Polska po raz drugi zamieni się w cyfrową stolicę Europy. To okazja do przełamania strachu przed nowymi technologiami takimi jak 5G i poznania wiodących trendów. Możliwość darmowego zdobywania przydatnych umiejętności i skorzystania z mocy internetowych zniżek. W tym roku na uczestników czeka jeszcze więcej atrakcji i ogromna dawka technologicznej wiedzy, a wiele z wydarzeń będzie dostępnych online.

Zobacz relację z Festiwalu Cyfryzacji 2019:

Cztery główne inicjatywy Festiwalu

Wydarzenia

Festiwal Cyfryzacji to kilkadziesiąt inspirujących i intrygujących spotkań z technologiami oraz liderami cyfrowych zmian. To wiele wydarzeń edukacyjnych i rozrywkowych, ale także merytoryczna debata z ekspertami oraz decydentami. Debata, w której centrum jest człowiek i jego potrzeby. Wszystko po to, żeby zwiększyć technologiczną świadomość naszego społeczeństwa, podwyższyć jakość życia i zwiększyć naszą produktywność.

Zobacz wszystkie wydarzenia własne i partnerskie jakie przygotowaliśmy dla Ciebie w edycji 2020!

Noc Innowacji

Poznaj od kuchni nowe technologie zmieniające świat. Weź udział w darmowych pokazach i warsztatach, również online

Noc Innowacji to prawdziwa okazja dla wszystkich, którzy z bliska chcą zobaczyć najnowocześniejsze technologie oraz odwiedzić miejsca, w których królują wyjątkowe rozwiązania. Tej nocy można zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, zaprzyjaźnić z robotami i pokochać otaczające nas technologie. 10 października swoje drzwi także wirtualne, otworzą centra badawczo–rozwojowe, firmy, instytucje i uczelnie. Dołącz do Nocy Innowacji i dowiedź się jak zbudować zdalnie sterowany samolot oraz przeprowadzić kolonizację Marsa.

Zobacz wszystkie imprezy z okazji Nocy Innowacji 2020.

Zobacz relację z Nocy Innowacji 2019:

Cyfrowe Zniżki

Internetowe zakupy są łatwe i dla każdego. Z nami zobaczysz jakie to proste i odbierzesz nawet do 50% zniżek na swoje zakupy

Zakupy online i płatności bezgotówkowe oferują wiele korzyści, a w czasach epidemii stały się najbezpieczniejszą formą konsumpcji. Dzięki naszym partnerom w trakcie Festiwalu Cyfryzacji możecie liczyć na jeszcze więcej okazji. To prawdziwe święto cyfrowych zakupów.Przez dziesięć dni każdy może skorzystać z przygotowanych promocji i rabatów sięgających nawet 50 procent!

Chcesz wiedzieć, gdzie upolować najlepsze okazje?
Sprawdź listę okazji przygotowanych przez naszych partnerów!

Cyfrowy Bohater

Nie każdy bohater nosi pelerynę! Wesprzyj naszą zbiórkę i dołącz do grona cyfrowych bohaterów.

Festiwal Cyfryzacji to wspaniała okazja do pomagania. Dzięki akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Digital Poland każdy może pomóc sfinansować zakup nowoczesnego sprzętu i profesjonalnych szkoleń z cyfrowych kompetencji dla najbardziej potrzebujących osób. Technologie ułatwiają im powrót na rynek pracy i funkcjonowanie w codziennym świecie.

Wspólnie wyciągnijmy pomocną dłoń do tych, którzy jej najbardziej potrzebują!

Włącz się i twórz z nami Festiwal Cyfryzacji

Organizujesz ciekawe wydarzenie? Chcesz podzielić się wiedzą w czasie Nocy Innowacji? Chcesz zaoferować taniej cyfrowe produkty? A może masz ciekawe edukacyjne materiały, którymi chcesz się podzielić z innymi? Zostań partnerem Festiwalu, zgłoś swój udział w drugiej edycji 2020.

Organizator

Misją fundacji Digital Poland jest ucyfryzować Polskę i sprawić by stała się ona centrum światowych innowacji w dziedzinie nowych technologii. Fundacja działa na rzecz rozwijania cyfryzacji, która poprawia komfort życia Polaków, a z Polski czyni dumnego lidera zmian na polu rozwoju digitalizacji. Fundacja wspiera merytorycznie i organizacyjnie instytucje państwowe, firmy z sektora prywatnego i publicznego jak i samych obywateli. Edukuje i jednoczy wszystkich w rozwijaniu cyfryzacji. Założyciele oraz członkowie fundacji głęboko wierzą, że skuteczna współpraca jest możliwa, i że to ona przybliży Polskę do realizacji wizji społeczeństwa 5.0, które aktywnie wykorzystuje technologie do rozwiązywania poważnych problemów kraju. Realizacja misji fundacji Digital Poland odbywa się przez wzmacnianie polskiego ekosystemu cyfrowego budowanego synergią firm, łączeniem się z wiodącymi globalnymi ośrodkami innowacji oraz działaniami promocyjnymi na szczeblu krajowym i międzynarodowym.