TAGI: Wykład / Webinar
Czy gdy maszyny się nauczą to nas uratują?
O sztucznej inteligencji mówi się bardzo dużo. Zwłaszcza uczenie maszynowe, czyli umiejętność uczenia się nadana komputerom bez wyraźnego ich zaprogramowania wzbudza duże zainteresowanie. Systemy sztucznej inteligencji uczą się poprzez sprzężenie zwrotne wyciągając różne wnioski z sukcesów i porażek, korygują swoje działania, potrafią też zaadaptować się do nowych warunków. W ten sposób stopniowo dochodzą do wysokiego poziomu sprawności.
Celem uczenia maszynowego w biznesie jest tworzenie algorytmów i modeli, które pozwalają przewidywać wzory podejmowania decyzji przez klientów. Ale machine learning (ML) daje nam też szerokie możliwości predykcji i tworzenia algorytmów, które mogą nam pomóc rozwiązać globalne problemy społeczne, z którymi nie jesteśmy w stanie uporać się od lat. Wielu naukowców widzi w ML szansę na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, rozwiązanie problemu głodu na świecie, uratowania ginących gatunków zwierząt i roślin czy powstrzymania rozwoju epidemii chorób cywilizacyjnych.
Prezentacja online, wzbogacona krótkimi filmami, przedstawiać będzie konkretne przykłady projektów opartych o uczenie maszynowe, będzie opisywać podstawowe zagadnienia związane z tą problematyką, skierowana jest do szerokiego grona odbiorców bez konieczności wiedzy z zakresu sztucznej inteligencji czy programowania.
Prelegent:
Konrad Maj
Psycholog społeczny, kierownik projektu HumanTech Meetings, inicjator oraz kierownik Centrum Innowacji HumanTech, które analizuje najnowsze trendy społeczne i technologiczne, przygotowuje ekspertyzy na podstawie wyników badań i wdrożeń innowacji, a także realizuje projekty we współpracy z biznesem w zakresie komercjalizacji wiedzy.
-----------------------------------------------------------------------------
Materiał dostępny o godzinie 13:00
Rejestracja
Niewymagana
Wstęp
Darmowy
Data
Godzina
Przestrzeń
Online
Miejsce
You Tube