TAGI: Wykład / Webinar / Wirtualna Podróż / Wirtualny Spacer / Warsztaty / Pokazy
Noc Innowacji po Inżyniersku
Kim jest inżynier?
To człowiek wielu talentów, pasjonat. Myśli logicznie, ale nie boi się kreatywności - w końcu to dzięki niej może wychodzić poza schemat i tworzyć nowe rozwiązania.
Podczas Nocy Innowacji naukowcy z Politechniki Warszawskiej zdradzą, czym zajmują się na co dzień i pokażą, jak różnorodne są tematy badane na uczelni technicznej.
Wydział Chemiczny zabierze gości Festiwalu na wirtualne wycieczki po innowacyjnych technologiach. Podczas tych nietypowych odwiedzin będzie można się dowiedzieć o nowoczesnych bateriach, materiałach do ogniw paliwowych i słonecznych, nowych generacjach leków, a także implantach i substytutach kości. Nie zabraknie oczywiście zadziwiających pokazów. Ich uczestnicy dowiedzą się m.in., czy można uderzyć młotkiem w jajko i nie stłuc jego skorupki.
Podczas webinaru Wydziału Matematyk i Nauk Informacyjnych założymy okulary VR i wejdziemy do gry... Podczas spotkania badacze z wydziału opowiedzą o projekcie EduVR i odpowiedzą na pytania wszystkich, których ciekawi ta technologia.
Wydział Inżynierii Materiałowej wyświetli film o cieczach nienewtonowskich i recyklingu magnesów.
Naukowcy z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej opowiedzą o membranach jako przyszłości przemysłu i ochrony środowiska oraz odpowiedzą na pytanie “Czy komputer zastąpi doświadczenia w inżynierii chemicznej?”. Dodatkowo, pojawią się warsztaty z podstaw programowania dla dzieci oraz pokazy doświadczeń na filmie łączące naukę i inżynierię.
Panel organizowany przez Wydział Transportu będzie z kolei prawdziwą gratką dla fanów kolei. Specjaliści opowiedzą o komputerowych systemach sterowania ruchem, transporcie intermodalnym, czy też wyjątkowej makiecie, która w skali mikro pokazuje rozwiązania stosowane w systemie kolejowym, a do tego pozwala nauczyć się rozwiązywać realne problemy pojawiające się w świecie semaforów, bocznic i sprzęgniętych wagonów
Studenci z Koła Naukowego SAE AeroDesign opowiedzą jak zbudować swój pierwszy samolot - więcej o ich wydarzeniu znajdziecie tutaj.
Koło Naukowe FiberTeam z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych w formie filmu zaprezentuje „Jak technika światłowodowa zmienia przemysł”.
Także Wydział IBHIŚ nie pozwoli nam na nudę. Badacze odpowiedzą nie tylko na pozornie proste, choć ważne pytania (“Dlaczego woda płynie?”), ale również te, które wywołują chichot (Różdżką czy komputerem - czym szukać wody pod ziemią?).
Ta noc będzie jak studia na PW - pełna fascynujących spotkań, rozwijająca i skończy się zdecydowanie za szybko ;-)
Dokładny program atrakcji można znaleźć tutaj.
-----------------------------------------------------------------------------
Linki do poszczególnych atrakcji znajdują się na Stronie Politechniki Warszawskiej.
Rejestracja
Niewymagana
Wstęp
Darmowy
Data
Godzina
Przestrzeń
Online
Miejsce
Strona Politechniki Warszawskiej