Ozdobnik - gradientowa kula

TAGI: Webinar / Panel dyskusyjny / Debata

Perspektywa Pracodawców na zatrudnianie Osób z niepełnosprawnościami

Ponad dwa miliony Polaków boryka się z poważnymi ograniczeniami sprawności, a wielu z nich w konsekwencji nie pracuje. Czy aktywizacja zawodowa tych osób może zmienić rynek pracy? Jeśli tak, to dlaczego tego nie robimy? Jak wyjść z labiryntu stereotypów o pracy osób z niepełnosprawnościami?

Razem z przedstawicielami firm Huawei, Poczta Polska i BNP Paribas spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Porozmawiamy o barierach, jakie Pracodawcy napotykają na drodze do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Ale też o podmiotach, działaniach i technologiach, które wspierają współpracę z pracownikiem z niepełnosprawnością. Jesteśmy zaszczyceni, że swoją perspektywą w trakcie panelu osobiście podzieli się z nami Pan Paweł Wdówik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób niepełnosprawnych.

Dyskusja ma na celu wymianę doświadczeń, wskazówek i opinii na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. Podzielimy się także wnioskami z Raportu „Perspektywa Pracodawców na zatrudnianie Osób z niepełnosprawnościami", który uzyskał Patronat Honorowy Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Rozmowę moderować będzie:

  • Majka Lipiak, przedsiębiorczyni i innowatorska społeczna, Prezeska Fundacji i Agencji marketingowej Leżę i Pracuję, oraz cofunderka startupu Zdalniacy.

-----------------------------------------------------------------------------

Więcej informacji na stronie: zdalniacy.com

Organizator

Fundacja Leżę i Pracuję

Rejestracja

Niewymagana

Wstęp

Darmowy

Data

Godzina

Przestrzeń

Online

Miejsce

INTERNET

Udostępnij