Ozdobnik - gradientowa kula
Ozdobnik - gradientowa kula

7.10 / Moja firma i praca

Moja firma i praca

Cyfryzacja odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu firm i pracowników. Pomaga sprawnie komunikować się między sobą, podnosząc jakość świadczonych usług. Stała się głównym kierunkiem rozwoju biznesu, a z nowych technologii mogą korzystać wszystkie branże. Dowiedź się jak najlepiej wykorzystać wiodące trendy i cyfrową rewolucję w Twoim środowisku pracy.  

Najciekawsze wydarzenia:

 • 2. edycja Digital Summit

  To unikatowa platforma współpracy i wymiany poglądów między przedstawicielami firm, światem nauki, politykami oraz liderami opinii. Rozmowy odbędą się w 7 blokach tematycznych:

  Society 5.0 | Digital transformation | Digital Competenences | Poland - How much digital are we? | Paperless and Digital Payments Economy | Digital Investment | Digital Infrastructure |

  zostanie przedstawiony stan cyfryzacji Polski oraz rekomendacje blisko 20 organizacji dla rządu do dalszych działań.

  Transmisja odbędzie się na platformie TVN24Go. Link do transmisji zostanie aktywowany o godzinie 9.30 w dniu 7 października 2020. Link na stronie wydarzenia - https://festiwalcyfryzacji.pl/wydarzenia/digital-summit

 • Debiut 5 raportów podczas Digital Summit:

  • 2. edycji autorskiego, wiodącego raportu fundacji Digital Poland: ''Technologia w służbie Społeczeństwu. Czy Polacy zostaną Społeczeństwem 5.0?”

  • "Sztuczna inteligencja w Polsce. Kompetencje ekspertów AI w Polsce”. Raport we współpracy Accenture Polska i Microsoft Polska

  • „13 faktów o transformacji cyfrowej | Digital Shapers”. Raport we współpracy z PwC i UPC Polska

  • ''Cyfrowe Fakturowanie w Polsce. Praktyczny i krótki przewodnik dla MŚP". Raport we współpracy z Sage i 10 senses

  • „Cyfrowy Bohater. Razem możemy zrobić dużo dobrego”. Partnerami raportu są Visa,T-Mobile, RASP, Polpharma, player.pl, Huawei Polska

 • Debiut raportu Zdalniacy „Perspektywa Pracodawców na zatrudnianie Osób z niepełnosprawnościami” przygotowanego przez fundację Leżę i Pracuję oraz specjalny panel w ramach Studia Festiwalowego.

  Dwa miliony Polaków nie pracują w konsekwencji niepełnosprawności ruchowej. Czy aktywizacja zawodowa tych osób może zmienić rynek pracy? Jeśli tak, to dlaczego tego nie robimy? Jak wyjść z labiryntu stereotypów o pracy osób z niepełnosprawnościami?

  Razem z przedstawicielami firm Huawei, Poczta Polska i BNP Paribas spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Porozmawiamy o barierach, jakie Pracodawcy napotykają na drodze do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Ale też o podmiotach, działaniach i technologiach, które wspierają współpracę z pracownikiem z niepełnosprawnością.. Link do panelu pojawi się jutro o godz. 12:00

Studio Festiwalowe - zapraszamy do studia festiwalowego na ciekawe spotkania z inspirującymi gośćmi. Wszystkie aktualne odcinki możesz zobaczyć tutaj

Opiekun

Ambasadorzy

Ozdobnik - gradientowa kula

Sprawdź, jak skutecznie wykorzystać cyfrowe możliwości w życiu prywatnym i zawodowym.

Strefa wiedzy

Studio Festiwalowe

Moje firma i praca | Odcinek 01 - Tematem rozmowy jest przyjmowanie płatności bezgotówkowych w sklepach internetowych i stacjonarnych.

Ekspertka opowiada jak zacząć przyjmować płatności kartą i ułatwić sobie prowadzenie biznesu. Dowiadujemy się również o programie Fundacji Polska Bezgotówkowa i możliwości uzyskania terminala płatniczego na 12 miesięcy za darmo. Piotr Mieczkowski z fundacji Digital Poland rozmawia z Małgorzatą Ciszecką, Head of Merchants CEE w VISA.

Moja firma i praca | Odcinek 02 - Tematem rozmowy jest cyfryzacja procesów kadrowo-płacowych.

Eksperci opowiadają jak jak obsługiwać pracowników zdalnie, jak korzystać z z portali samo obsługowych (self-service). W studio Piotr Mieczkowski z fundacji Digital Poland rozmawia z Moniką Smulewicz, Partnerką Grant Thorton Poland i prowadzącą blog HR na szpilkach oraz z Elżbietą Czaplicką, Ekspert ds. automatyzacji procesów kadrowo-płacowych i HR z firmy Sage.

Moja firma i praca | Odcinek 03 - Tematem rozmowy jest raport dotyczący cyfrowego fakturowania.

Eksperci wskazują że PDF nie jest pełną ustrukturyzowaną e-fakturą. Nie ma też dzisiaj przepisów, które wymagają pieczątki. Eksperci przedstawiają również perspektywy dla cyfrowo rozliczanych podatków i cyfrowej księgowości. W studio festiwalowym Piotr Mieczkowski z fundacji Digital Poland, rozmawia z Agnieszką Gajewską, prezesem MAKTE Kancelarii Audytorów i Doradców Główne Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Bogdanem Zatorskim, ekspertem ds. consultingu biznesowego z firmy Sage.

Moja firma i praca | Odcinek 04 - Tematem rozmowy jest zarządzanie ludźmi w firmach w trakcie zdalnej pracy.

Okazuje się, że nie każda firma może sobie poradzić ze zdalną pracą. Warto regularnie sprawdzać co sądzą o pracy pracownicy, tak by ich relacja z pracodawcą nie skończyła się na etapie "ekranu i klawiatury". W studio Piotr Mieczkowski z fundacji Digital Poland rozmawia z Dorotą Dębińską-Pokorską, Partnerką w PwC.

Moja firma i praca | Odcinek 05 - Tematem rozmowy są technologie, pomagające osobom z niepełnosprawnościami wrócić na rynek pracy. Rozmawiamy też o tym, jak technologia może wesprzeć walkę z różnego rodzaju wykluczeniami.

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Alicją Tatarczuk, CSR Manager z firmy Huawei Polska.

Moja firma i praca | Odcinek 06 - Tematem rozmowy jest nowoczesne projektowanie usług dzięki tzw. metodyce Agile. W ten właśnie sposób powstała Heyah 01.

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Kamilem Wawrzyniakiem, kierownikiem projektu Heyah 01 z firmy T-Mobile.

Moja firma i praca | Odcinek 07 - Tematem rozmowy jest cyfryzacja małych i średnich firm jako najbardziej efektywna droga rozwoju firmy.

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Piotrem Ciskim, Prezesem firmy Sage.

Moja firma i praca | Odcinek 08 - Tematem rozmowy jest transformacja Cyfrowa - Skąd ten trend? Jak ją najlepiej przeprowadzić? Kto jest kluczowy - ludzie czy technologia?

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Moniką Nowak-Toporowicz, członkiem zarządu UPC Polska ds. Technologii i Innowacji.

Wydarzenia