Ozdobnik - gradientowa kula

TAGI: Zwiedzanie obiektu / Warsztaty / Pokazy

Innowacyjne Technologie na WSEI w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie zaprasza na pokaz, prezentację i zwiedzanie laboratoriów. Podczas Nocy Innowacji na WSEiI pogłębicie swoją wiedzę z tematyki: druku 3D, cyberbezpieczeństwa, samochodów elektrycznych oraz będziecie mogli zobaczyć filmy w technologii VR.

Agenda spotkania:

 • 14:00 - 15:00 „Prezentacja drukarki 3D, obrabiarek sterowanych numerycznie - wykonanie elementu demonstracyjnego” – Laboratorium Haas WSEI.

  Pokaz i prezentację nowoczesnych obrabiarek sterowanych numerycznie i drukarki 3D. Pracownia jest jednym z kilku laboratoriów Wydziału Transportu i Informatyki WSEI. Zapraszamy do udziału w prezentacji i poczucia się jak studenci kierunków inżynierskich!

 • 15:00 - 16:00 Cyberatak na Twój komputer. Jak go rozpoznać, jak sobie z nim poradzić? Jak chronić swoje dane? - Pokaz nowoczesnego Laboratorium Cyberbezpieczeństwa WSEI

  Współczesny świat cyberprzestrzeni stale się zmienia. Powszechna informatyzacja i rozwój technologii wiąże się nierozerwalnie z rozwojem zagrożeń, na które firmy i użytkownicy korzystający z technologii informatycznych powinni odpowiednio reagować.

  Głównym celem funkcjonowania laboratorium jest szkolenie przyszłej kadry specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, a także prace naukowo-badawcze. Innowacyjne metody dydaktyki polegają m.in. na ćwiczeniach na tzw. cyberpoligonie, gdzie najnowocześniejsze oprogramowanie w czasie rzeczywistym pozwoli na równoczesną pracę dwóch drużyn, czerwonej i niebieskiej mających odpowiednio zaatakować i obronić strukturę teleinformatyczną. Podział na drużyny ofensywną i defensywną, wyznaczenie i realizacja działań na różnych poziomach i fazach ataku odbywa się pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, którzy po skończeniu ćwiczeń omawiają z zespołami uzyskane wyniki.

  Epidemia na zawsze zmieni świat, jaki znamy. Nowa cyfrowa rzeczywistość na dobre zagościła w naszej codzienności, dlatego tak ważne jest bezpieczne czerpanie z możliwości oferowanych przez nowe technologie w naszym życiu. Uczestnicząc w warsztatach dowiesz się, jak to robić.

 • 16:00 - 17:00 Innowacje w elektromobilności” - pokaz auta elektrycznego i laboratoriów WSEI

  Elektromobilność to przyszłość motoryzacji. Badania nad tym zagadnieniem trwają już od kilkudziesięciu lat. Efektem są samochody elektryczne. Jeden z nich chcieliśmy Państwu zaprezentować. Oprócz auta elektrycznego zaprosimy Państwa do laboratorium, w którym na co dzień uczą się studenci kierunków inżynierskich w tym Mechatroniki.

  Mechatronika stanowi połączenie inżynierii mechanicznej, komputerowej, automatyki i robotyki. Jeżeli lubisz technologię i interesujesz się elektromobilnością koniecznie odwiedź WSEI i zobacz przygotowany przez nas pokaz.

-----------------------------------------------------------------------------

Dokładny program atrakcji można znaleźć tutaj

Formularz do zapisu na wydarzenie

UWAGA: Wejście do budynku Uczelni i na pokazy tylko w maseczkach
i po dezynfekcji rąk.

Organizator

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Rejestracja

Wymagana

Wstęp

Darmowy

Data

Godzina

Przestrzeń

Offline

Miejsce

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie (Projektowa 4)

Udostępnij