Ozdobnik - gradientowa kula
Ozdobnik - gradientowa kula
Wróć / Innowacje

SOOIPP partnerem honorowym 3. edycji Nocy Innowacji

Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) zostało partnerem honorowym Nocy Innowacji. To już trzecia odsłona inicjatywy organizowanej w ramach Digital Festival. Celem współpracy jest promocja innowacji powstających w Polsce i współpracy świata nauki z biznesem oraz rozwój kompetencji cyfrowych Polaków.

Noc Innowacji to wyjątkowa na skalę światową inicjatywa, która pokazuje, że Polacy są ciekawi nowych technologii oraz pragną zdobywać wiedzę na ich temat. To prawdziwa okazja dla wszystkich, którzy z bliska chcą zobaczyć najnowocześniejsze technologie oraz odwiedzić miejsca, w których królują wyjątkowe rozwiązania. Wydarzenie odbędzie się już po raz trzeci w dniu dziewiątego października 2021 roku w ramach trzeciej edycji Digital Festival. Festiwal jest największą inicjatywą edukacyjno – technologiczą w Polsce, którego głównym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. Ubiegłoroczna edycja Nocy Innowacji stała się prawdziwie ogólnopolska – dołączyło do niej 14 miast i ponad 30 partnerów, którzy wspólnie zorganizowali niemal 70 wydarzeń i atrakcji.

SOOIPP wspiera Noc Innowacji

Do grona partnerów honorowych Nocy Innowacji ponownie dołączył SOOIP. Popularyzacja nowych technologii stanowi jeden z ważniejszych czynników ich adaptacji w społeczeństwie. Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem inicjatywa ma szansę dotrzeć do szerszej publiczności i tym samym zaprezentować im potencjał innowacyjnych rozwiązań powstających w kraju.

Poprzez wykorzystanie aktywnych form działania parków technologicznych, uniwersytetów, firm oraz inkubatorów łączymy teorię z praktyką i pokazujemy, że technologia jest przede wszystkim dla ludzi. Noc Innowacji to idealna okazja, aby zaprezentować osiągnięcia polskiej nauki i biznesu, a także przekonać się jak cyfryzacja, zaawansowane technologie i robotyka zmieniają nasz świat. Dzięki współpracy z SOOIPP możemy jeszcze szerzej promować naszą inicjatywę i pokazywać, że innowacje są przyjazne każdemu. Bez względu na jego wiek, poziom wiedzy czy doświadczenia – mówi Dominika Banaszkiewicz, szefowa projektu Digital Festival.

Wspólnie z SOOIPP wierzymy, że edukacja społeczeństwa i popularyzacja nowoczesnych technologii wypracowanych przez świat nauki i biznesu wymaga zaangażowania na wielu płaszczyznach.

– Celem naszego stowarzyszenia niezmiennie od blisko 30 lat jest popularyzacja wiedzy, osiągnięć naukowych oraz praktycznych aspektów tworzenia innowacji w Polsce. Wspieramy merytorycznie oraz organizacyjnie kadrę zarządzającą instytucjami otoczenia biznesu w Polsce, wspomagając przy tym powstawanie i rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw i regionów. Ostatnie miesiące pokazały, jak istotną rolę w dzisiejszym świecie pełnią nowoczesne technologie i jak dzięki cyfryzacji wiele osób mogło nadal się uczyć czy pracować. Rozwój technologii jest możliwy m.in. dzięki funkcjonowaniu ośrodków, centrów oraz instytucji, które realizują przedsięwzięcia oparte na nowoczesnych rozwiązaniach. Jesteśmy przekonani, że inicjatywy takie jak Noc Innowacji są istotnym elementem promocji ekosystemu innowacji wśród polskiego społeczeństwa – dodaje Marzena Mażewska Prezes Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce.

O SOOIPP

Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce od 1992 roku, poprzez merytoryczne oraz organizacyjne wsparcie kadry zarządzającej instytucjami otoczenia biznesu w Polsce, wspomaga powstawanie i rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw i regionów. Główne cele działania SOOIPP to doskonalenie kwalifikacji organizatorów i pracowników Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości, popularyzacja wiedzy i osiągnięć naukowych oraz praktycznych w zakresie organizacji i działania Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości, wspieranie i promocja sieci Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce.

Digital Festival

Digital Festival jest dla wszystkich, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w cyfrowym świecie. To czas, kiedy każdy może wejść do świata nowych technologii, poznać z bliska najbardziej innowacyjne miejsca w kraju i zobaczyć, gdzie rodzą się pomysły. Digital Festival, który trwa 10 dni, co roku zamienia Polskę w cyfrową stolicę Europy. Festiwal to szansa na zdobycie nowych umiejętności, praktycznej, digitalowej wiedzy ale też okazja do przełamania strachu przed nowymi technologiami i poznania wiodących trendów. Cyfrowe Zniżki, Noc Innowacji, Digital Shapers, quiz z umiejętności cyfrowych czy konkurs na sztukę tworzoną przez sztuczną inteligencję – to tylko niektóre z zaplanowanych na ten rok atrakcji. A wszystko po to, by przybliżyć cyfryzację i nowe technologie społeczeństwu.

Autor wpisu / Partner wpisu:
Paulina Szkoła

TAGI: Innowacje