Ozdobnik - gradientowa kula

TAGI: Wykład / Debata

European Space and Robotics Talks

ERC Space and Robotics Event to prestiżowe wydarzenie robotyczno-kosmiczne, od sześciu lat łączące międzynarodowe zawody robotów mobilnych z pokazami naukowo-technologicznymi oraz konferencją i spotkaniami branżowymi.

W 2020 roku ERC po raz pierwszy zorganizowane zostało w formule hybrydowej, w ramach której zawodnicy pozostając w swoich krajach zdalnie sterowali robotem wykonującym zadania na największym sztucznym torze marsjańskim na świecie znajdującym się Kielcach.

Zawody ERC to również miejsce inspiracji i nowych idei. Miejsce, w którym ludzie chłoną wiedzą i dzielą się wiedzą. Z myślą o tym powstał cykl dyskusji ERC Space and Robotics Talks, gdzie zaproszeni eksperci w przystępny i popularyzatorski sposób rozmawiają o nowoczesnych technologiach, ich rosnącej roli w naszym życiu oraz o tym, jak korzystanie ze zdobyczy XXI wieku kształtuje nasze relacje z innymi ludźmi.

W ramach Festiwalu Cyfryzacji zaprezentujemy premierowo pierwszą rozmowę z cyklu ERC Space and Robotics Talks, do której zaprosiliśmy:

  • Łukasza Wilczyńskiego – popularyzatora wiedzy o sektorze kosmicznym w Polsce i na świecie, prezesa Europejskiej Fundacji Kosmicznej oraz pomysłodawcę zawodów ERC oraz

  • dr Krzysztofa Walasa z Politechniki Poznańskiej, wiceszefa składu sędziowskiego ERC oraz narodowego koordynatora wydarzenia pod nazwą Europejski Tydzień Robotyki.

Eksperci porozmawiają o współczesnej robotyce oraz trendach w jej rozwoju. Zastanowią się, w których gałęziach przemysłu 4.0 roboty mają szansę znaleźć „zatrudnienie” i czy musi się to odbyć kosztem utraty pracy przez ludzi. Poruszą zagadnienie zdalnych symulacji jako standardowego sposobu na testowanie nowych rozwiązań w sektorach kosmicznym i robotycznym.

Wreszcie odpowiedzą na pytanie - jak wzbudzać w najmłodszych zainteresowanie naukami STEM, czy do szkół powinna zostać wprowadzona edukacja robotyczna, a jeśli tak to na jakim etapie rozwoju dziecka oraz jak radzą sobie w tym temacie inne kraje na świecie.

Transmisja dostępna na stronie organizatora od godziny 10:00

Organizator

Europejska Fundacja Kosmiczna

Rejestracja

Niewymagana

Wstęp

Darmowy

Data

Od
do

Godzina

Przestrzeń

Online

Miejsce

Strona Organizatora

Link

Transmisja

Udostępnij