Ozdobnik - gradientowa kula

TAGI: Webinar / Wykład / Warsztat

Pszczoły dla miast przyszłości

Zakładanie pasiek w miastach to na całym świecie coraz popularniejszy sposób na wspieranie zrównoważonego rozwoju aglomeracji. Tak jest również w Krakowie, gdzie pszczoły mogą nie tylko sprawić, że miejska dżungla stanie się bardziej zielona, ale także pomóc naukowcom rozwijać technologie, które będą służyć miastom przyszłości.

Prace nad rozwojem i możliwościami wykorzystania rozmaitych, zaawansowanych czujników odgrywają dużą rolę w tworzeniu inteligentnych rozwiązań dla przemysłu i miast. Aby móc monitorować pracę urządzeń oraz zapobiegać problemom w ich funkcjonowaniu, konieczne jest zbieranie i umiejętne przetwarzanie ogromnej ilości danych pochodzących m.in. właśnie z sensorów. Liczna populacja pszczół pozwala również na testowanie i rozwijanie algorytmów komputerowych.

Serdecznie zapraszamy na wykład podczas którego dowiesz się w jaki sposób pszczoły dają możliwość naukowcom z Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB testowania technik pozyskiwania i analizowania danych. Metody, jakie okażą się efektywne, można następnie wykorzystać m.in do rozwoju inteligentnych urządzeń przemysłowych, zarządzania produkcją czy w systemach automatyki budynkowej, które zwiększają wygodę mieszkańców i zapewniają wyższą energooszczędność budynków.

Dowiedz się więcej.

Wykład poprowadzą Dominik Lis oraz Michał Orkisz, pracownicy naukowi Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB w Krakowie.

Organizator

Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB

Rejestracja

Niewymagana

Wstęp

Darmowy

Data

Godzina

Przestrzeń

Online

Miejsce

Webex

Udostępnij