Ozdobnik - gradientowa kula

TAGI: Wykład / Szkolenie

Wprowadzenie do informatyki kwantowej

Wydarzenie jest skierowane do osób, które chciałyby zrozumieć czym jest informatyka kwantowa i potencjalnie zacząć swoją dalszą edukację i działalność w tym obszarze. Wydarzenie odbędzie się w formie wykładu "Wprowadzenie do informatyki kwantowej".

Prelegent:

Paweł Gora - Fundator i Prezes "Fundacji Quantum AI" organizator spotkań Warsaw Quantum Computing Group, członek Zarządu QWorld i QPoland, doświadczony programista, naukowiec i przedsiębiorca.

W trakcie wykładu słuchacze dowiedzą się:

  • czym jest informatyka kwantowa,

  • czym różni się od informatyki klasycznej,

  • czym jest kubit,

  • jakie są najważniejsze algorytmy kwantowe oraz ich zastosowania.

Przedstawione zostaną zarówno podstawy teoretyczne, jak i przykłady aplikacji, omówione będą możliwe kierunki tej dziedziny oraz przeszkody na drodze do osiągnięcia kwantowej supremacji i stworzenia komputerów kwantowych, które mogłyby wspomagać ludzi w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów skuteczniej niż komputery klasyczne.

Zaprezentowane zostaną również aktualne inicjatywy i dalsze możliwości rozwoju związane z informatyką kwantową w Polsce, m.in. meetupy, warsztaty z programowania komputerów kwantowych oraz inicjatywy QWorld i QPoland.

Wydarzenie jest świetną okazja, aby poznać temat i zacząć kształcić się w obszarze informatyki kwantowej!

-----------------------------------------------------------------------------

Jeśli przeoczyłeś wydarzenie, to zachęcamy do sprawdzenia strony organizatora, gdzie podobne eventy odbywają się cyklicznie. Natomiast materiał z wydarzenia możesz znaleźć tutaj.

Organizator

Fundacja Quantum AI

Rejestracja

Niewymagana

Wstęp

Darmowy

Data

Godzina

Przestrzeń

Online

Miejsce

Zoom

Udostępnij