Ozdobnik - gradientowa kula
Ozdobnik - gradientowa kula

5.10 / Moja edukacja

Moja edukacja

Technologie cyfrowe dały nam powszechny dostęp do wiedzy. Dziś w internecie możemy znaleźć informację praktycznie o wszystkim. To najlepsza platforma do nauki i realizowania swoich pasji i zainteresowań. W czasie pandemii nowe technologie pomagają uczniom i studentom realizować zdalne nauczanie. Zobacz, jak i dlaczego powinieneś rozwijać cyfrowe kompetencje w trosce o swoją edukację.  

Najciekawsze wydarzenia:

  • Premiera wyjątkowej publikacji "Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie". Powstał po to, aby pokazać wszystkim seniorom, że są w stanie nauczyć się korzystania z Internetu. Znajdą w nim m.in. wskazówki jak korzystać z e-maila do komunikacji z bliskimi, stron internetowych oraz najlepsze porady dotyczące obsługi smartfonów.

  • Digital Fitness - rusza pierwszy w Polsce test, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić poziom swoich umiejętności cyfrowych i przekonać się, czy sprawnie porusza się w wirtualnym świecie. Kliknij tutaj aby uruchomić test.

Studio Festiwalowe

Zapraszamy do studia festiwalowego na ciekawe spotkania z inspirującymi gośćmi. Wszystkie aktualne odcinki możesz zobaczyć w TVN24 i Vimeo.

Opiekun

Ambasadorzy

Seniorzy w cyfrowej rzeczywistości. Jak się w niej odnaleźć?

Cyfrowa edukacja jeszcze nigdy nie była tak potrzebna. Niestety zdecydowanej większości polskich seniorów brakuje kompetencji przyszłości. Fundacja Digital Poland chce to zmienić. W najnowszej publikacji "Nowoczesny senior - przewodnik po cyfrowym świecie" pokazuje, jak w prosty sposób rozpocząć przygodę z nowymi technologiami. Przewodnik do pobrania ze strony fundacji - kliknij by pobrać
Ozdobnik - gradientowa kula

Sprawdź, jak skutecznie wykorzystać cyfrowe możliwości w życiu prywatnym i zawodowym.

Strefa Wiedzy

STUDIO FESTIWALOWE

Moja edukacja | Odcinek 01 - video rozmowa, której tematem jest nauka programowania już od najmłodszych lat. Ekspert wskazuje, że już dzieci z pierwszych klas szkolnych mogą uczyć się programowania np. języku Scratch. Rozmawiamy też o działalności Szkoły Giganci Programowania.

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Piotrem Pełką, współzałożycielem Szkoły Giganci Programowania

Moja edukacja | Odcinek 02 - video rozmowa, której tematem są technologie pomagające osobom z niepełnosprawnościami wrócić na rynek pracy. Rozmawiamy też o początkach Fundacji Leżę i Pracuję, oraz raporcie jaki powstał z tej tematyki we współpracy z firmą Huawei.

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Majką Lipiak, prezesem Fundacji Leżę i Pracuję.

Moja edukacja | Odcinek 03 - Video rozmowa o cyfryzacji miejsca pracy (tzw. koncept modern wordkplace) i rozmowy o nowoczesnym szkolnictwie i systemie edukacji.

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Magdaleną Budziszewską, Kierownikiem działu Marketingu B2B,T-Mobile oraz Antonim Pomykałą, Dyrektorem Działu Usług Cyfrowych, T-Systems.

Moja edukacja | Odcinek 04 - video rozmowa, podczas której rozmawiamy o tym jak zmieniła się organizacja wydarzeń w wyniku pandemii i jak cyfrowo realizowany jest Business Insider Global Trends Festival.

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Olą Brzozowską, Head of Business Insider Global Trends Festival z firmy Ringier Axel Springer Polska.

Moja edukacja | Odcinek 05 - Tematem video rozmowy jest hejt jaki spotykamy w sieci. Ekspert opowiada o akcji społecznej Ogarnij hejt i o tym jak radzić sobie z hejtem w mediach społecznościowych.

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z dr Maciejem Kaweckim, Prezesem Instytutu Lema i Dziekanem Warszawskiej Szkoły Bankowej w Warszawie.

Wydarzenia