Ozdobnik - gradientowa kula

TAGI: Wykłady / Szkolenia / Inne

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

W październiku 2019 roku po raz ósmy będziemy obchodzić Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month – ECSM 2020). ECSM to ogólnoeuropejska kampania, organizowana przez ENISA (Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa) z inicjatywy Komisji Europejskiej.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa odbywa się we wszystkich krajach członkowskich. Przez cały październik partnerzy przygotowują inicjatywy, które mają podnosić świadomość społeczeństwa na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii. W tym roku ENISA wybrała dwa tematy przewodnie: Oszustwa internetowe i Kampanie cyfrowe.

Tydzień 1 i 2 | 1-16 października - Oszustwa internetowe

Pierwszy temat, „Oszustwa internetowe (Cyber ​​Oszustwa)”, informuje o aktualnych i potencjalnych cyberzagrożeniach, aby społeczeństwu i firmom zminimalizować ryzyko. COVID-19 doprowadził do wzrostu handlu elektronicznego, co wywołało obawy o bezpieczeństwo danych i płatności online. Działania w ramach tego tematu będą koncentrować się na wyłudzaniu informacji (phishingu), naruszaniu bezpieczeństwa poczty e-mail przedsiębiorstw i oszustwach związanych z zakupami online. Kluczowe przesłanie zachęca użytkowników do zwiększania świadomości na temat oszustw internetowych podczas przeprowadzania transakcji biznesowych i osobistych w Internecie.

Tydzień 3 i 4 | 17-31 października - Kompetencje cyfrowe

Drugi temat, „Kompetencje cyfrowe”, prezentuje działania edukacyjne, które mają zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat bezpieczeństwie w Internecie. Pandemia COVID-19 zwiększyła cyfryzację życia codziennego. Ten nowy hiperpołączony świat wymaga od obywateli świadomości aktualnych umiejętności, aby móc na bieżąco śledzić trendy i być bezpiecznym w Internecie. Temat obejmuje kwestie dotyczące prywatności w Internecie, takie jak ochrona danych osobowych, nękanie w sieci i prześladowanie w sieci. Kluczowym przesłaniem jest znaczenie cyberhigieny i tworzenie oraz wymiana dobrych praktyk w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Inicjatywy związane z powyższą tematyką można zgłaszać na stronie internetowej. Wszystkie inicjatywy pojawią się również na europejskiej stronie kampanii prowadzonej przez ENISA, gdzie będą promować zaangażowanie Polski w podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w Internecie. 


Wszystkie wydarzenia wchodzące w skład Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa możesz znaleźć tutaj.

Organizator

Komisja Europejska / NASK

Rejestracja

Niewymagana

Wstęp

Darmowy

Data

Od
do

Godzina

Przestrzeń

Online

Miejsce

Strona Organizatora

Udostępnij