Ozdobnik - gradientowa kula
Ozdobnik - gradientowa kula

1.10 / Moja kultura i sztuka

Moja kultura i sztuka

To właśnie nowoczesne technologie sprawiają, że kultura i sztuka codziennie są w zasięgu naszej ręki! Dziś w Internecie możemy posłuchać koncertów z najlepszych filharmonii świata. Muzea udostępniają swoje zbiory zwiedzającym online i organizują wirtualne spacery. Kanały internetowe umożliwiają bliski kontakt ze sztuką i pomagają nam ją zrozumieć. Podpowiadamy, jak korzystać z tych możliwości i gdzie znaleźć najciekawsze propozycje!  

Najciekawsze wydarzenia:

  • Oficjalne ogłoszenie listy 15 Digital Shapers 2020 – wizjonerów, którzy swoją postawą, unikalnymi pomysłami i rozwiązaniami napędzają rozwój cyfrowej transformacji. Transmisja ceremonii nastąpi o godzinie 21.00 w dniu 01.10.2020 na platformie TVN24Go pod tym linkiem. Uwaga, link aktywny dopiero od 21.00 - live streaming. W przypadku smartfonów, wymagane jest pobranie aplikacji mobilnej TVN24Go (Android, iOS). Nie ma takiej konieczności w przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów.

  • Po ceremonii ogłoszenia Digital Shapers odbędzie się koncert jednego z najlepiej rozpoznawalnych zespołów jazzowych młodego pokolenia: ZK-Collaboration w składzie Maciej Kądziela (saksofon) , Mateusz Gawęda (pianino), Roman Chraniuk (bas), Adam Zagórski (perkusja). Koncert dostępny jest od 22.00 w dniu 01.10.2020 na platformie Player.pl - link do materiału video.

  • Ogłoszenie konkursu Digital Ars - pierwszego w Polsce konkursu na najlepszy obraz i melodię stworzoną przez człowieka we współpracy ze sztuczną inteligencją

  • Ruszają Cyfrowe Zniżki, czyli niepowtarzalna okazja skorzystania z atrakcyjnych rabatów na zakupy online

  • Ciężarówka 5G - mobilne centrum innowacji Huawei zaprasza w dniach 1-3 października na wycieczkę do rozszerzonej rzeczywistości, pogawędkę z wirtualną Sofią, wideo w rozdzielczości 8K a także grę w piłkarzyki przy użyciu VR! Liczba miejsc ograniczona, link do rejestracji tutaj

Studio Festiwalowe - codziennie rano zapraszamy do studia festiwalowego na ciekawe spotkania z inspirującymi gośćmi. Wszystkie aktualne odcinki możesz zobaczyć tutaj na platformie TVN24Go (link)

Opiekun

AMBASADORZY

Ozdobnik - gradientowa kula

Studio Festiwalowe

Moja kultura i sztuka | Odcinek 01 - Tematem rozmowy jest cyfrowa kultura.

Rozmawiamy o tym jak zmienia się sztuka, czy AI potrafi tworzyć nową sztukę, jak zmieniło się obcowanie ze sztuką w czasie pandemii. Piotr Mieczkowski - dyrektor zarządzający fundacji Digital Poland rozmawia z Grzegorzem Zajączkowskim - liderem cyfryzacji Komisji Europejskiej w Polsce oraz Anną Szylar - kierownikiem i organizatorem wydarzenia Digital Cultures

#GoDigital

Moja kultura i sztuka | Odcinek 02 - Tematem rozmowy jest sztuka tworzona przez AI.

Eksperci rozmawiają o pierwszym w Polsce konkursie na sztukę tworzoną przez sztuczną inteligencję - Digital Ars. Poznajemy szczegóły konkursu i jego założenia. Nell Przybylska - manager ds. PR i komunikacji z fundacji Digital Poland, rozmawia z Katarzyną Stanny - pełnomocnikiem Wydziału Sztuk Mediów ASP w Warszawie oraz Konradem Korzeniewskim - partnerem w firmie Enky consulting.

 Więcej informacji o konkursie znajdziesz tutaj

#GoDigital

Moja kultura i sztuka | Odcinek 21 - Tematem rozmowy jest cyfryzacja dóbr kultury i cyfrowa sztuka.

Rozmawiamy o tym czemu jest to ważne i dlaczego robi to Muzeum Narodowe w Warszawie. Dyrektor muzeum mówi o projekcie „Otwarte Narodowe. Digitalizacja i udostępnianie zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie”. Na koniec odcinka rozmawiamy z gościem o wystawie 3D i partnerstwie technologicznym muzeum z firmą Huawei.

W studio festiwalowym Piotr Mieczkowski z fundacji Digital Poland, rozmawia z prof. UJ Łukaszem Gawłem, p.o. Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie.

#GoDigital

Wydarzenia