Ozdobnik - gradientowa kula
Ozdobnik - gradientowa kula

10.10 / Moje innowacje

Moje innowacje

W dynamicznie zmieniającym się świecie innowacje stały się podstawą rozwoju. Każdego dnia nowoczesne produkty podnoszą jakość naszego życia i sprawiają, że staje się lepsze. Pomagają dbać o zdrowie i bezpieczeństwo społeczeństwa. Dowiedź się, które innowacje jak najszybciej powinieneś zaprosić do swojego domu. 

Najciekawsze wydarzenia:

  • 2. edycja Nocy Innowacji - to okazja wzięcia udziału w licznych wydarzeniach online i offline przygotowanych przez naszych partnerów i przekonać się jak cyfryzacja, zaawansowane technologie i robotyka zmieniają nasz świat. Wstęp wolny na wszystkie eventy, pełen kalendarz dostępnych aktywności tutaj

  • po godzinie 15.00 startuje nowa inicjatywa aipoland.org - projekt ma na celu promocję polskiego środowiska sztucznej inteligencji, umożliwienie współpracy polskich i zagranicznych podmiotów w różnych dziedzinach, w tym współpracy biznesowej, współtworzenia nowych inicjatyw i pozyskiwania funduszy VC oraz unijnych grantów,

  • drugi raz odbywa się akcja #AIchallange w ramach #CodeWeek

  • startujemy z rejestracją „Elements of AI” - to seria najlepszych na świecie bezpłatnych kursów online stworzonych przez Reaktor i Uniwersytet Helsiński. Fundacja Digital Poland jest partnerem projektu w Polsce wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Kurs jest sklasyfikowany jako jeden z 100 najlepszych kursów online, a obecni studenci ocenili go jako #1 na świecie, wyprzedzając Stanford, Harvard i MIT! Uwaga - zapisy na kurs w języku polskim ruszają 10.10.2020, a sam kurs 3.11.2020!

  • Business Insider Polska publikuje wywiad z Andrzejem Soldatym. Prezes zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości opowie o przemyśle 4.0 i zautomatyzowanych fabrykach.

Studio Festiwalowe - zapraszamy do studia festiwalowego na ciekawe spotkania z inspirującymi gośćmi. Wszystkie aktualne odcinki możesz zobaczyć tutaj

Ambasadorzy

Trendy dla Biznesu 2030

Ozdobnik - gradientowa kula

Sprawdź, jak skutecznie wykorzystać cyfrowe możliwości w życiu prywatnym i zawodowym.

Strefa Wiedzy

STUDIO FESTIWALOWE

Moje innowacje | Odcinek 01 - Tematem rozmowy jest przemysł przyszłości.

W odcinku omówiono czym jest przemysł 4.0, jak działa Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, skąd przedsiębiorcy mogą uzyskać wiedzę o automatyzacji fabryk. W studio Piotr Mieczkowski z fundacji Digital Poland rozmawia z Andrzejem Soldatym, Prezesem Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

Moje innowacje | Odcinek 02 -Tematem rozmowy jest finansowanie innowacji przez przedsiębiorców.

W odcinku przedstawiono Nawigator finansowy - darmową usługę i produkt Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Dowiadujemy się jakie są zasady skorzystania usług fundacji. W studio Piotr Mieczkowski z fundacji Digital Poland rozmawia z Piotrem Kryjomem, Właścicielem produktu Nawigator Finansowy z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Moje innowacje | Odcinek 03 - Tematem rozmowy jest sztuczna inteligencja (AI).

W jaki sposób AI staje się początkiem transformacji społecznej i gospodarczej? Czy strach przez rozwojem AI jest uzasadniony? W czym AI może nam pomóc? Najciekawsze zastosowania w Polsce i na świecie (medycyna, bezpieczeństwo ruchu drogowego)

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Dariuszem Dobkowskim, Dyrektorem Rozwoju Ekosystemu Sztucznej Inteligencji z firmy Huawei.

Moje innowacje | Odcinek 04 - Tematem rozmowy są nowoczesne budynki i system SignalOS.

W studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Jarosławem Zagórskim, członkiem zarządu z firmy Ghelamco.

Moje innowacje | Odcinek 05 - Tematem rozmowy są płatności przyszłości.

W studio Piotr Mieczkowski z fundacji Digital Poland rozmawia z Jakubem Grzechnikiem, Dyrektorem ds. Rozwoju Produktów w Europie Środkowo-Wschodniej z firmy VISA.

Moje innowacje | Odcinek 06 - Tematem rozmowy jest nowoczesne projektowanie usług dzięki tzw. metodyce Agile. W ten właśnie sposób powstała Heyah 01.

W wirtualnym studio Piotr Mieczkowski, z fundacji Digital Poland, rozmawia z Kamilem Wawrzyniakiem, kierownikiem projektu Heyah 01 z firmy T-Mobile.

Dziesiątki wydarzeń wchodzących w skład Nocy Innowacji